Vítejte přátelé na našich stránkách a věříme, že se Vám bude můj pohled na svět líbit.

O fotografii se zajímám od dětství, kdy jsem začínal s technikou dané doby, rád vzpomínám na plastovou Corinou na svitkový film, na dvouokou zrcadlovku Flexaret VI, na noci strávené ve svitu červené žárovky, ve společnosti zvětšováku Opemus, papírů Foma, vývojky a ustalovače. Přišly další fotoaparáty, mj. Zenit TTL byl špičkový přístroj.  Pořízení Panasonicu FZ 20 bylo předzvěstí nové etapy digitální fotografie. Dnes používáme fotoapráty Canon, profi "L" objektivy a další příslušenství.

Od svých začátků jsem fotil především „životní dokumentaci“, tedy asi jako většina z nás - rodinu, okolí, přírodu, dovolené, výlety, atd. Za totalitních časů jsem dostal příležitost občas zveřejnit fotky v krajských novinách Pravda i ve Světě motorů. Postupně jsme spolupracovali s různými servery, časopisy a je nám ctí iž řadu let fotografovat závody pro FIA. S manželkou rádi cestujeme, máme rádi fotografování i atmosféru závodů, vůni benzínu, oleje, spálených gum. Ze závodů máme potom zcela jiný rozměr zážitku, sami posoudíte, zda-li se mi povedlo něco z toho přenést do obrázků.

V roce 2022 jsme se rozhodli webové stránky předělat a rozšířit, věříme, že se Vám budou líbit, stejně jako publikované fotografie. Napište mi, prosím, Vaše názory, o nichž si myslíte, že bych je měl znát. Pochvala potěší, kritika pomůže ke zlepšení. Přejeme všem dobré světlo.